2016-sade-gelinlik-modelleri-15Eskilerden günümüze tercihler sırasından aşağı inmeyen bir model de sade gelinliklerdir. Her kızımızın hayali olsa da gelinlik zamanı geldiğinde tercih anında oldukça zor anlar yaşatmaktadır. Her bayanın zevki ve düşüncesi birbirinde farklıdır. Kimisi o gece ışıldamak parlamak ister kimisi ise sade olmayı ister. Sadelikten yana bayanlarımız için hazırlamış olduğumuz 2016 Sade Gelinlik Modelleri yerine göz atabilirsiniz. Bayanlarımız daha çok dikkatini çeken kabarık olmayan sade gelinlik modelleridir. Sade ve zarif isteyen kızlarımız 2016’da da bu hayallerine rahatlıkla ulaşabileceklerdir. Sade gelinlik modellerine Fransız dantellerini ekleyip etkileyici bir görünüm yakalamak mümkündür. Çoğu gelinimiz seçimlerini sade yerine kabarık ve gösterişli gelinliklerden yana kullanmaktadırlar. Lakin kimi kızımız sade gelinlik makyaj ve seçmiş olduğu duvak ile o günün en gözdesi olmaya başarıyor. Her geçen yıl sade gelinlik tercih eden kızlarımız artmaktadır. Bu yükselişin 2016’da da devam edeceği bekleniyor. Sade gelinlik modellerini en çok ta kapalı hanımlarımız tercih etmektedir. Bu sebeple 2015’te bu modeller bu sayede çok fazla tüketilmiştir. 2016’da da tasarımcılarımız tarafından kapalı bayanlarımız için sade gelinlik modelleri hazırlanmaktadır. Sade gelinlik modellerinde daha çok dantel işlemesi ön plandadır.

Sade Tesettür Gelinlik Modelleri

Renginden başka her şeyin değiştirildiği gelinliklerde 2016 senesinde yine sadelik ön plana çıkıyor. Binlerce hatta milyonlarca gelin adayları gelinlik seçerken hayallerindeki gelinliği istiyorlar. Böylece 2016 yılında da kızlarımız hayalleri sade gelinlikler ile süslenecek. Sade ve şıklığı bir arada tutmak isteyen tesettürlü bayanlarımız tesettür gelinliklerde sade gelinliğin üzerine şık işlemeler yaptırıp oraya şık ve güzel bir tasarım çıkarmışlardır. Böylece hem tesettürlerini devam ettirmiş oldular hem de tesettürlüyken sadelikten yana olup şık gelinlikler giydiler. Kapalı bayanlarımızın tercih edecekleri sade ve şık gelinlikler ile 2016 ya damga vuracaklar.

Sade gelinliklerde daha çok dantel işlemeli tercih edilirken aynı zamanda da vücuda yapışan ve vücut hatlarını ortaya çıkaran gelinlik modelleri de çok tercih edilmektedir. Sade denildiğinde ise akla ilk gelen zarif belden oturan ve fazla kabarık olmayan gelinliklerdir. Çoğu gelinimiz prenses modelden yana olsalar da çoğu gelinimiz ise sadelikten yana olup zarif görünüme sahip olmak isterler. Sade gelinliklere işlenen hafif detaylar gelinlerimizi göz önüne atarlar ve o günün prensesi olarak ilan edilirler. Bu gelinliklerinize ise hafif taş detay veya dantel detay duvaklarınız ile harika bir kombin ortaya çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Prenses Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 prenses gelinlik modelleri ve prenses gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.