2016-papyonlu-damatlik-modelleri-17Yaz aylarının kendini göstermesi ile birlikte başlayan düğün hazırlıkları özellikle damat adaylarını bir hayli yormaktadır. Bütün düğün hazırlıkları bir köşede dursun, düğün günlerinde giyecekleri damatlık modeline bir türlü karar veremeyen damat adayları son yıllarda daha çok papyonlu damatlıklara yönelmektedir. Hem modaya ayak uydurup hem de şık ve modern bir görünüm yaratmak isteyen damat adayları için papyonlu damatlıklar olmazsa olmazdır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok başarılı modacının elinden çıkmış olan 2016 papyonlu damatlık modelleri damat adaylarını kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. Gerek kesim ayrıntıları ile gerekse de bütünsel görünüşü ile oldukça şık bir görünüm oluşturan bu damatlıklarda da tarzınızı yansıtacak birçok model yer almaktadır.

Siyah papyonlu damatlıklar

Düğününüzü kış aylarında yapıyorsanız veya otel, düğün salonu gibi kapalı alanlarda yapmayı planlıyorsanız siyah papyonlu damatlık modelleri oldukça yakışacaktır. Son yılların en modern damatlık modeli olan papyonlu damatlıklarda asil ve sade bir görünüm yakalamanın en kolay yolu ise siyah tercihini yapmaktır. Yıllardır damat adaylarının vazgeçilmeyen renk tercihi olan siyah damatlıklarda papyonlu damatlıklarda da oldukça yakışacaktır. Özellikle görkemli bir düğün yapan damat adaylarına papyonla birlikte kuşak takılması da oldukça şık bir görünüm yaratmaktadır. Papyonlu damatlıklarda daha çok slim fit ceketler ve gömlekler vücut hatlarınızı daha çok ortaya çıkaracak ve daha karizmatik görünmenizi sağlayacaktır. Yine pantolonunuzda da bolluklara ve potluklara izin vermeyen bir tercih yaparsanız oldukça şık görünebilirsiniz.

Beyaz papyonlu damatlıklar

Son yıllarda özellikle daha cesur ve farklı bir tarz yaratmak isteyen damat adayları tarafından tercih edilen beyaz papyonlu damatlık modelleri oldukça zarif ve sade bir görünüm yaratmaktadır. Özellikle kır düğünü veya sahil düğünü yapan damat adayları hem beyaz damatlığı ile gelin adayı ile birlikte muhteşem zarif bir görünüm oluşturacak, hem de düğün konseptine de oldukça uygun görünecektir. Papyonlu damatlıklarınızda seçeceğiniz gömleklerin yakası da yine sizin tarzınızı ortaya koyacaktır. Bu nedenle sivri yaka gömlekler daha sert ve ciddi bir görünüm yaratacağı için beyaz damatlığınızın vermiş olduğu o sade ve masum görünüm ile çelişebilmektedir. Bu nedenle daha oval ve yuvarlak yaka damatlık gömleklerini beyaz damatlıklar ile kullanmanız çok daha hoş ve şık görünecektir. Eğer diğer damat adaylarından daha farklı ve tarz bir görünüm oluşturmak istiyorsanız beyaz papyonlu damatlıklar mutlaka tercihleriniz arasında yer almalıdır.

Tüm damatlık modellerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2016 Damat Kol Düğmesi Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.