2016-kuyruklu-gelinlik-modelleri-14Daha önceden pek çok bayan gelinlikte kuyruk olmasına dikkat etmemiş olabilir ancak günümüzde gelin adayları özellikle uzun kuyruklu gelinlikleri çok seviyor. Kuyruklu bir gelinlik aradığınızda öncelikle 2016 kuyruklu gelinlik modelleri ve tasarımlarını incelemeniz ve dikkatli seçim yapmanız gerekir. Gelinlik zaten ağır ve taşıması dikkat gerektiren bir kıyafettir. Özellikle çok kabarık modeller gelinlere zor anlar yaşatabilir. Buna bir de uzun kuyruk eklenince gelinliğin ağırlığı daha fazla olacaktır. Bu nedenle kıyafeti bütünü ile inceleyerek uygun uzunlukta bir kuyruk olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Yeni sezon gelinlik tasarımlarında gelin adaylarının da isteklerine dikkat edilerek kuyruklu modellere ağırlık verilmiş. Ancak hazırlanan 2016 kuyruklu gelinlik modelleri çok abartılı modeller yerine daha kısa kuyruklar tercih edilen modeller içeriyor. Kuyruğun uzatılması yerine etek boyunu uzatan modellerde gelinliğin eteği daha kabarık hale getirildiği gibi sadece kısa bir kuyruk ve geniş etek çapı olarak hazırlanıyor. Bu tarz modellerde kumaş türü olarak da saten ya da dantel güpürler tercih ediliyor. Özellikle etek uçları güpürlü modeller bunun için ideal bir seçim olabilir.

Eğer gelinliğinizde daha uzun bir kuyruk olmasını istiyorsanız seçiminiz şifon tüllerden yana olmalı. Şifon tüller taşıması daha kolay olması nedeni ile sizin için sorun olmayacaktır. Bunun yanı sıra bu kumaş türünde kuyruğu istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. İsterseniz sade şifon isterseniz de dantel şifon olarak seçim yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Transparan Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde transparan gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.