2016-kir-dugunu-gelinlik-modelleri-14Kır düğünlerinde giyilen gelinlikler genellikle daha düz etek detaylarından oluşur. Romantik görünümlü kır düğünü gelinlik modellerinde uzun duvaklar kullanıldığı gibi aynı zamanda balık etek detayına sahip olan gelinlik tasarımları kullanılmaktadır.

Kır düğününde etekleri uçuş uçuş olan gelinlik modellerini de tercih edebilirsiniz. Gelinlik modellerinde beyaz haricinde krem rengi gelinlik tasarımları da tercih edilebilir. Uçuş uçuş gelinliklerin haricinde fırfırlı gelinlik modelleri de kullanılabilir. Kat kat olan gelinlikler kır düğünleri için uygun tasarımlardır. Alt kısmı çok kabarık olan prenses gelinlik modelleri kır düğünlerinde tercih edilmez.

Bu tip düğünler için transparan detaylı gelinliklerde tercih edilir. Kolları ve bedeni saran transparan detaylar kır düğünlerinde kullanılır. İsterseniz renkli detaylardan meydana gelen gelinlikleri de tercih edebilirsiniz. Bel kısmında kuşak olarak renkli kuşak detaylar kullanmak mümkün. Duvak modeli olarak yine kır düğünü gelinliğe renkli çiçekler kullanılabilir.

Kır düğünlerinde ince askılı ve elbise formunda gelinliklerde giyilebilir. Dış kısmı tamamen dantel detaylarla işlenmiş olan elbise formlu gelinlikler uzun duvak detayı ile bir arada kullanılır. Ayrıca saçlarda yer alan ve tamamen gelinlikle uyumlu olan saç modelleri kır düğünü için seçilen gelinliklere ayrı bir hava verir.

KIR DÜĞÜNÜ FARKLI BİR KONSEPT

Kır düğünü için tasarlanan gelinlik modellerinde kısa ve uçuş uçuş eteklerden oluşan gelinliklerde kullanılır. Bu gelinlik türleri elde sade bir buketle daha şık hale getirilir. Kır düğünlerinde konsept tamamen yeşil olduğu için ayakkabı modeli olarak renkli ayakkabılar tercih edilebilir. Kır düğünlerinin vazgeçilmez gelinliklerinden biri de; balık etek gelinlik modelleridir. Uzun boylu kadınların tercihi olan balık etek gelinlikler kır düğünlerinin popüler gelinlik modelleri içinde bulunmaktadır.

Dantelli, transparan detaylı, çiçeklerle süslenmiş ve etekleri fırfırlı olan gelinlik modelleri genel olarak kır düğünlerine uygundur. Bu tarz düğünler için etekleri kabarık olan gelinlikler uygun değildir. Bir hata yaparak eteği kabarık bir gelinlik seçtiyseniz; renkli aksesuarlar kullanarak gelinliğinizi kır düğününe uygun bir hale getirebilirsiniz.

Düğünün açık alanda yapılması gelinliklerin biraz daha kapalı olmasını sağlar. Uzun kollu kır düğünü gelinlik modelleri genelde transparan detayları ile göz kamaştırır. Kollara tamamen yapışan ayrıntılarda transparan detaylar kullanılmaktadır. Kır düğünlerinde renkli aksesuarların yanında saça takılan renkli çiçekler ve taşlarda kullanılır. Yeşil ile kontrast bir uyum yakalamaya çalışan düğün tasarımcıları gelin ve damadın daha şık görünebilmesi için çiçeklerden ve parlak aksesuarlardan faydalanırlar.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kuyruklu Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 kuyruklu gelinlik modelleri ve kuyruklu gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.