2016-kasnakli-gelinlik-modelleri-10Birçok gelinlik modelleri, gelin adaylarının zevkine, fiziğine uygun olarak hazırlamaktadır. Farklı gelinlik modelleri, tüm kitleye hitap etmek amacıyla üretilmektedir. Oldukça eşsiz ve güzellikte olan bu gelinlikler, tüm şıklığınızı göz önüne serecektir. Gelinlik modelleri, gelin adaylarının istemiş oldukları özelliklere uygun olarak dikimi sağlansa da bazen dikkat edilmesi gereken hususlar söz konusudur. Bunlardan en önemlileri ise; vücut şekline, yüz şekline ve düğün yerine ve konseptine göre tercih edilmesi gerekmektedir. Size en uygun olanı seçmeniz ile birlikte hem güzel bir görüntüyü yakalarsınız hem de en özel, en güzel gününüze yıllar sonra baktığınızda, ilk gün hissettiğiniz gibi aynı heyecanı ve güzelliği hissedersiniz.

Gelinliğinizin seçiminde, saymış olduğumuz dikkat edilmesi gereken konular arasından ilk başta dikkat edilmesi gereken fiziki özelliklerinize uygun bir tercihte bulunmanızdır. Gelinlikler, çeşitlilik sağlanarak her yapıda insan için hazırlanmaktadır. Kasnaklı ve kasnaksız gelinlik modelleri, tercihe bağlı olarak da seçilmesine rağmen fiziki özelliklere uygunluğu da göz önünde bulundurularak kullanılması gerekir.

Kasnaksız gelinlik modeli, her gelin adayı tarafından tercih edilebilecek olan gelinliklerdir. Bakıldığı zaman, gelinliğin kasnaksız olması birkaç yıla kadar düşünülemezdi. Fakat farklı tarzda düşünen insanların istekleri ve hayalleri göz önünde bulundurularak kasnaksız gelinlikler de üretilmiştir. Kasnak kullanımı, kasnak kullanılmayan gelinlik modellerine göre daha avantajlı görülmektedir. Her vücut tipine sahip olan insanların tercih edip giyebileceği bir model olarak düşünülebilir. Zayıf ve kilolu gelin adaylarının rahatlıkla giyebildiği bu modeller, çeşitli kumaş farklılıkları ve işlemelerle zenginleştirilmektedir.

KASNAKLI KULLANIM ORANI DAHA FAZLA

Kasnak kullanımı, kişinin isteğine ve tercihine bağlı olarak kademe şeklinde olmaktadır. Gelinliğini, bir prenses edasında olacak şekilde kabarık düşünen gelin adayları için de daha sade olmasını isteyen ve hafif bir kabarıklık olmasını düşünen gelin adayları için de uygun olmaktadır. Sadece sizin bunu belirtmeniz gerekmektedir. Tabi bu tarzda düşünen kişilerin, kasnak kullanımının biraz zor olduğu bilinmektedir. Gelinliğe monte şeklinde dikilmesinin yanı sıra ayriyeten de kasnağınızı alabilirsiniz. Gelinlikten bağımsız, ayrı bir şekilde kasnak kullanımı daha uygun ve daha kolay giyilmektedir.

Kasnaksız gelinlik ile kıyaslarsak eğer, kasnaksız gelinlikler daha vücuduna güvenen kişilerin kullanması gereken bir model olduğunu kabul etmek gerekir. Belirli bölgelerinde kilo problemi yaşayan gelin adaylarının pek tercih etmemesi gereken bir modeldir. Oysaki, kasnaklı modeller her vücuda olan uygunluğu ile daha rahat bir şekilde seçimi sağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Pelerinli Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 pelerin gelinlikler, 2016 pelerinli gelinlik modelleri ve pelerinli gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.