2016-kapali-gelinlik-modelleri-9Her gelin adayı düğün gününde güzel görünmek ister. Tarz ya da sosyal kimlikler ne olursa olsun gelinlerin göz alıcı görünmeye ve gelinlik modellerini seçerken en güzelini seçmeye hakları vardır. Elbette stile uygun bir şekilde 2016 kapalı gelinlik modelleri butiklerde yerlerini almaktadır. Kapalı gelinlik modelleri ilerleyen gelinlik sektörü ile birlikte son birkaç yıldır rağbet görmekte ve kapalı bayanlar tarafından tercih edilmektedirler.

Tekstil sektörünün de gelişmesi ile birlikte terletmeyen ve hava almayı engellemeyen kumaşları ve kaliteli materyaller kapalı gelinlik model tasarımında ön planda tutulmaktadır. Tesettürlü bayanların talepleri doğrultusunda birçok ince ayrıntıyı göz önünde bulunduran gelinlik tasarımcıları da bu konuda hassasiyet göstermektedirler.

Kapalı gelinlik modellerinin tasarım ve kumaşları elbette ilkbahar yaz ve sonbahar kış sezonlarına uygun olarak hazırlanmaktadır. 2016 kapalı gelinlik modelleri bir açıdan diğer klasik gelinlik modellerine göre daha zengindir. Renk yelpazesi daha geniş olan kapalı gelinlik modellerinde beyaz renk haricinde somon, devetüyü, vizon ve pudra tonları da göze çarpmakta ve birçok gelin adayı bu renklerdeki kapalı gelinlik modelleri arasından seçim yapmaktadırlar.

Kabarık kesim kapalı gelinlik modelinin modası geçmeyeceği gibi 2016 yılı itibari ile gelinlik modellerinin daha gösterişli olacağı, kapalı modellerde yarasa kesim tarzının da yer alacağı tasarımcılar tarafından belirtilmektedir.

Kapalı gelinlik modellerinde yeni sezonla birlikte daha iddialı modeller göze çarpacağı gibi, taşların ve pulların daha çok yer alacağı, cesur modellerin öne çıkacağı belirtilmiştir. Her gelin adayı gelinlik tarzı ve modeli ne olursa olsun öncelikle kendi stiline ve ruhuna uygun bir model üzerinde durmalıdır. Her bütçeye hitap eden 2016 kapalı gelinlik modelleri moda evlerinde, seçkin gelinlik butiklerinde ve kurumsal internet satış sitelerinde çeşitlilik göstermektedir.

Yeni sezon itibari ile kapalı gelinlik modellerinde bolca fiyonk ve kuşak kullanımı da olacaktır. Kapalı bayanların rağbet gösterdiği ve gelinlikleri üzerinde kullandıkları kuşak, değişik renk tonlarında, gelinlik üzerindeki yerini alacaktır. Gelin adayları, gelişen gelinlik sektöründen sonuna kadar yararlanmakta ve kendi fiziksel özellikleri, stilleri ve yaşam tarzlarını yansıtacak modelleri bulabileceklerdir.

Bir önceki yazımız olan 2016 Tesettür Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 tesettür gelinlik, 2016 tesettür gelinlik modelleri ve tesettür gelinlik hakkında bilgiler verilmektedir.