2016-gelinlik-fiyatlari-7Her yaz olduğu gibi bu sene de kış aylarının bitmesiyle pek çok çift yapacakları düğünün tatlı telaşına düştüler. Düğün hazırlıklarının başladığı şu günlerde ev, mobilya, düğün salonu ve organizasyonda olması gereken daha pek çok kalem listede yer alıyor. Düğün hazırlık listesinde damatlık ve gelinlikler yer almazsa elbette ki olmaz. Düğün organizasyonlarında her türlü ayrıntının dahi kusursuz olmasını isteyen çiftler özellikle gelinlik ve damatlık tercihlerini büyük bir titizlikle yaparlar. Bu özel günün anlamına yakışır bir kıyafet herkesin istediği bir husustur. Bu sebeple de gelin hanımlar aylar öncesinden giyecekleri gelinliğin taslağını zihinlerinde çoktan oluşturmuş olurlar.

Her Bütçeye Uygun Gelinlikler

Düğün masraflarının arasında gelinlik fiyatları da ilk göze çarpan detaydır. Gelinlikler modellerine kumaşlarına, tasarımlarına ve işçiliklerine bakılarak fiyatlandırılır. Şimdi gelin en yeni gelinlik modellerine ve 2016 gelinlik fiyatlarına birlikte bakalım. Ortalama olarak gelinlik fiyatları 1200 TL’den başlayıp, isteğe göre 10,000 TL kadar çıkabilmekte. Aslına bakarsanız gelinliğin kumaşını hesap ettiğimizde, geriye kalan sadece işçilik diyebiliriz.

Gelinliklerde bu sene straplez modeller ilk dikkat çeken alternatif oluyor. Şıklığı kullanışın önünde tutan pek çok gelin adayı straplez gelinlik modelleri arasından tercihini yapıyor. Kimileri sade gelinlikler tercih ederken kimileri ise duvak, kuşak, dantel, işleme gibi detaylarla daha da gösterişli kılınan gelinlikleri seçiyor. Özellikle göğüs, kollar ve etek kısmında bolca süsleme ve detay bulunan gelinlikler bu sene oldukça rağbet görüyor.

Sıra Dışı Modeller

Gelinlik seçimi için vakit harcayan gelin adayları için bir diğer alternatif ise askılı gelinlik modelleri oluyor. Düğün günü hareketli danslarla bu özel günü kutlamak isteyen gelin adayları hareket kabiliyetini kısıtlayacak ve sürekli düzeltilmesi gereken straplez modellerin yerine askılı gelinlikleri tercih ediyor. Askılı gelinliklerde de pek çok farklı tasarım bulmak mümkündür. İnce askılı, kalın askılı, uzun kollu, boyundan bağlamalı ve birbirinden dikkat çekici detaylarla süslenmiş modeller de bu sene düğün hazırlığı içinde olan gelin adaylarının beğenisine sunuluyor.

Gelinlik fiyatlarına gelecek olursak farklı beklenti ve bütçeye sahip kişiler için çok geniş yelpazede fiyatlandırma görmek mümkün. Hemen her keseye uygun gelinlik bulabilirsiniz. Ayrıca hayalinizdeki gelinliği satın alabilir, kiralayabilir ve ya kendi istediğiniz tarzda ve tasarımda diktirebilirsiniz. Gelinlik almadan önce siz de her bütçeye uygun binlerce gelinlik modeline mutlaka göz atın.

Bir önceki yazımız olan A kesim gelinlik modelleri başlıklı makalemizde a kesim gelinlik ve a kesim gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.