2016-gelin-tac-modelleri-11Düğünlerinde adeta bir prenses gibi görünmek isteyen gelin adaylarının, şıklıklarını tamamlamak için en sık kullandıkları aksesuarların başında şüphesiz ki gelin taçları gelir. Minik çiçekler, incilerle süslenmiş şık ve sade gelin taçları, bütün dikkatleri üzerinize çekecek taşlı taç modelleri ile hayalini kurduğunuz görünüme sahip olabilirsiniz.

Gelin tacınızı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Tacınıza karar vermeden önce saç modelinizi belirlemelisiniz. Bu şekilde aldığınız taç ile yaptırdığınız saç modelinin uyumunu yakalayabilirsiniz. Modele karar vermeden aldığınız taç, yaptırmak istediğiniz saçı değiştirmek zorunda kalmanıza sebep olabilir. Ayrıca tacınıza karar vermeden önce gelinliğiniz, düğünde takacağınız diğer aksesuarlar ve düğün konseptiniz ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Son olarak bütün gece boyunca saçınızın bozulmamasını, sabit bir şekilde kalmasına yardımcı olacak bir taç seçmelisiniz.

Doğallık ön planda

Eski yıllarda yapılan büyük ve abartılı gösterişe sahip gelin topuzların yerini günümüzde daha sade ve doğal görünümlü saçlar almış durumda. Tabi ki bu etki 2016 gelin taç modellerinde de görülmekte. Çiçeklerin, yaprakların ve minik dalların olduğu gelin taçları doğallıktan yana olan gelinlerin favorisi. İri dalgalı saçlar veya dağınık topuzlar ile kullanılan çiçekli gelin taçları sizi romantik bir görünüme kavuşturur. Bu tarz bir gelin tacı seçerken saç rengi ve gelinlik rengi göz önüne alınarak çiçeklerin rengine karar verilmeli. Beyaz renkli gelinlikler için açık mavi ve pembe tonlar, krem rengi bir gelinlik için ise lacivert, çingene pembesi, açık kırmızı tonlar tercih edilebilir. Kullanılan taç gerçek çiçeklerden olabileceği gibi, yapay çiçeklerden de olabilir.

Minik taşlar

Sade bir gelinliğiniz varsa görünümünüzü hareketlendirmek için veya kabarık eteğe sahip gelinliklerle birlikte taşlı gelin tacı modellerini tercih edebilirsiniz. Taşlı gelin taçları saçın daha gösterişli olmasını ve tüm dikkatin saçlara çekilmesini sağlar. Minik taşlara sahip, prenses model gelin taçları ile gerçek bir prenses gibi görünebilirsiniz.

Beyaz inciler

Bembeyaz incilerin kullanıldığı zarif gelin tacı modelleri sade bir şıklığa sahip olabilirsiniz. İnci detaylı gelin taçlarınızı özellikle balık model gelinlikler ile birlikte kullanabilirsiniz. Tek sıra olan inci taçların yanı sıra daha karmaşık şekillere sahip inci detaylı gelin taçlarını da gözden geçirmelisiniz.

Saç tokaları ve saç tarakları

Özellikle dağınık topuzlarla birlikte kullanılan taşlı veya inci detaylı saç tokaları gelinlerin şıklıklarını tamamlamak için en çok kullanılan aksesuarlardan birisi. Zarif bir saç tarağı ile sade bir topuzu oldukça şık hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda düğün boyunca saçın bozulmaması konusunda size en çok yardımcı olacak aksesuarlardan birisi saç taraklarıdır.

Bir önceki yazımız olan Gelin Makyajı Örnekleri başlıklı makalemizde 2016 gelin makyaj örnekleri ve gelin makyajı örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.