2016-gelin-cicekleri-19Düğünlerde gelinler muhteşem bir görünüme sahip olmak için öncesinde pek çok hazırlıktan geçmektedirler. Bütün detaylarıyla büyüleyici bir güzelliğe kavuşmak için gelinler gelinlik başta olmak üzere pek çok noktaya dikkat etmektedirler. Bu detayların başında da seçilecek gelin çiçeği gelmektedir. Düğünlerde gelenek olarak arkası dönük bir biçimde gelinlerin bekar kadınlara attığı ve yakalayanın evleneceği düşüncesiyle tutulan gelin çiçeği önemli bir yere sahiptir. Bunun yanında gelin çiçeğinin önemli vasıflarından biri de gelinlerin gelinlikleriyle ve diğer aksesuarlarıyla uyumlu bir görünüm sağlamasıdır. Bu şekilde 2016 gelin çiçekleri ile elde edilen şık bir görünüm ile siz de hayallerinizdeki gelin olabilirsiniz.

Aşkınızı en iyi ifade edecek çiçeği seçin

Çiçeklerin kendi aralarında bir takım anlamları mevcuttur. Örneğin; kırmızı güller aşkı ve tutkuyu ifade ederken, beyaz gül saflığı, masumiyeti ifade etmektedir. Bu bakımdan taşıdığınız çiçek de ortamın ambiyansı, eşinizle ilişkinizi ve gelinliğinizin duruşuyla bir bütün oluşturmalıdır. Çok sık kullanılan gelin buketleri arasında pembe, mor, turuncu, beyaz, renklerde oluşturulan buketler yer almaktadır. Bunun yanında özellikle yaz düğünleri için tasarlanmış kır çiçekleri de oldukça hoş bir görünüm yaratmaktadır. Özellikle kır düğünlerinde elinize aldığınız kır çiçeklerinden oluşan buket sizi çok zarif bir görünüme ulaştıracaktır.

Mevsimine göre çiçek seçimi

Genel olarak düğünlerin yaz mevsiminde yapılması düğünlerde kullanılan canlı çiçek çeşitliliğinin fazla olmasına neden olmuştur. Mor kır çiçeği buketlerinden, beyaz, pembe gelin buketlerine kadar pek çok çiçek çeşidinin kullanıldığı gelin çiçeklerinde şakayık, leylak, yedifil gibi çiçek çeşitleri de oldukça sık kullanılmaktadır. Bunun yanında düğünü kış mevsimine denk gelen gelinler genellikle doğal gibi görünen yapay gelin buketlerini tercih etmektedirler.

Unutulmaz bir görünüme kavuşacaksınız

Seçtiğiniz birbirinden şık gelinlik modellerinizle zarif, şık gelin çiçekleri birleştiğinde büyüleyici bir hal alacaksınız. Akıllardan silinmeyecek olan görünümünüz ve duruşunuz düğün bittikten sonra da hem sizin hem de gelen davetlilerin hafızalarına kazınacaktır. Siz de muhteşem bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, ancak bir türlü karar veremiyorsanız gelin çiçeği kataloglarına bakarak dilediğiniz çiçeğe sahip olabilirsiniz.