2016-gelinlik-ayakkabisi-modelleri-13Ayakkabı camiasında önemli yere sahip olan gelin ayakkabısı düğüne yakın zaman kala yapılan en keyifli alışverişlerden biridir. Gelinlik alışverişini atlattıktan sonra yapılan bu alışveriş sizlere daha kolay gelecektir. Gelinler ayakkabı alırken kendilerini daha mutlu hisseder ve ne alacakları konusunda kararlı olmaları onları rahat ettirir. Bu seçimlerinizde hava şartlarına dikkat etmeniz sizin için çok önemlidir. Gelin ayakkabısı alırken hangi mevsimde düğün yapacaksanız gelin ayakkabısı modelleri ne bakmanız yararlı olacaktır.

Eğer ki kış yağmurlu havada düğün yapacaksanız kapalı platform ayakkabı tercihinizde olmalıdır, bunun yanı sıra bot topuklu gelin ayakkabı modelleri de bulunmaktadır. Sandalet, babet, topuklu sandalet gibi tercihler de karşınıza çıkabilir. Gelin ayakkabısı alırken şık olacağım diye rahatınızdan olmamız gerekmektedir. Genelde babet giyen bir kızımız kendine apartman topuk tercih etmesi çok yanlıştır. Bunu yerine dolgu topuk yada topuklu babet tercih ederseniz ayağınız daha rahat olacaktır. Lakin uzun boylu iseniz topuklu yerine babet tercih etmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Damga Vuran Gelin Ayakkabısı Modelleri

Son yıllarda günümüze daha çok platform topuk ayakkabısı yanlarına gelin ve damadı ismi yazılı kurdeleli mavi, pembe gibi renkler ile desen verilmiş tarih yazılmış gibi gelin ayakkabı modelleri damga vurmuştur. Bunun yanında beyaz ve kırmız converse gibi seçilen ayakkabılar ise tercihler arasında çok sık görülmektedir. Gelin ayakkabısı olarak daha çok beyaz renkli ayakkabılar ön plandadır. Geçtiğimiz yıllarda metalik renkte tasarlanmış ayakkabı modelleri de sık tercih edildiğini görmüştük. Ayrıca dantel desenleri ile romantizme, zeraafete ve nostaljiye damga vurarak gelinlerimiz tarafından sıkça tercih edilmektedir. Fırfır dantel ve fiyonklar ile süslenmiş bu ayakkabılar sizi çok şık gösterecektir.

Buna bolero ve dantel duvak ile kombin yapabilirsiniz. Saçınız gelin duvağınız ve kuşağınız taşlı ise ayakkabınızı da taşlı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Siz yürürken dans ederken gelinliğiniz arasından parıldayan taş detayınız dikkat çekmenizi güzel görünmenizi sağlayacaktır. Şimdilerde gelinler beyaz yerine renkli platform topuk ayakkabılar da tercih etmektedir. Şans isteyenler için mavi, aşk isteyenler için pembe, tutku isteyenler için kırmızı, umut isteyenler için ise yeşil ayakkabı seçimi doğru olacaktır. Bunun yerine kombin yapmak isterseniz, çiçeğinden bir parça alarak ayakkabınıza farklı bir hava katabilirsiniz . aynı çiçekler ile hem ayakkabınız hem de çiçeğiniz aynı olacak böylece harika kombin yapacaksınız. Eğer çok farklı olmak istiyorsanız, ayakkabınızı iki renk seçenekler ile de kullanabilirsiniz.