Yaz mevsimi düğünlerin en çok olduğu mevsim. Gelinler ve damatlar güzel havalar ile dünya evine giriyorlar. Tabi bu süreç oldukça stresli olabiliyor. Gelinlik ve damatlık seçimleri, düğün salonu ayarlaması, davetliler ve daha bir sürü şey insanın kafasını yoran sorunlar haline geliyor. Kafa yoran şeylerden biri de pastalar.

DÜĞÜN PASTASI ÖNEMLİ BİR AYRINTI

2016 düğün pastası modelleri düğünün önemli bir parçası. Düğününüzün konseptine uygun bir düğün pastası modeli seçmek ise kararsızlığa sebebiyet verebiliyor. Güzel bir araştırma ile bunun da üstesinden gelinebilir. Öncelikle düğün pastanızı yapacak kişi ya da şirket güvenilir olmalı. Kullanılan malzemeler taze ve davetlilerin damak zevkine uygun olmalı yoksa bir fiyasko ile sonuçlanabilir. Sonrasında düğündeki dekorasyonunuza, düğünü yaptığınız yere ve de mevsime göre bir pasta modeli seçme gerekir.

Günümüz gelin ve damatları nispeten daha şanslı çünkü hem otantik hem de modern birçok model mevcut. Mesela pastanız gelinliğiniz ile aynı modelde olabilir. Puantiyeli, taşlı ya da dantel süslemelere sahip olabilir. Çeyiz sandığı şeklinde ya da gelin ve damadı temsil eden başka aksesuar kullanılarak yapılmış pastalar da önerilenler arasında. Bunun yanı sıra pastanız için düğün salonunuzdaki avizelerden, duvarların deseninden ya da bahçedeki çiçeklerden de yararlanabilirsiniz.

SÜSLEMELERE ÖNEM VERİN

Çünkü profesyonel eller tüm bunları pastanızda canlandırabilir. Düğün pastası seçerken pasta üzerindeki süslemelere de dikkat etmeniz gerekir çünkü bir pastayı gösteren en önemli şey süslemelerdir. Pasta üstünde gelin ve damat figürü ya da pasta yanında ikram edilen küçük kekler ya da tatlılar ile daha farklı ve zengin bir görüntü elde edebilirsiniz. Pastanın rengine, modeline ve süslemelerine karar verirken düğün konseptinize uygun olanı seçmeniz gerekir.

Örneğin; eğer geleneksel bir konseptiniz var ise pastanızın Osmanlı izleri taşıması oldukça hoş olur. Bunun yanında davetli sayınız da pastanızın boyutunu ve şeklini etkileyen bir unsur. 2016 yılı itibariyle düğün pastalarına beyaz ve pastel renkleri hâkim. Bu renklere ise gümüş ve bakır renkli süslemeler eşli edince hem leziz hem de göze hitap eden pastalar elde ediliyor. Eğer kafanızdaki gibi bir pasta bulamazsanız kendi fikrinizi işini bilen kişilerle hayata geçirebilirsiniz. Pastanızın sizden izler taşımasını istiyorsanız isminiz de pastanızın üzerinde yer alabilir.

Düğün pastaları ufak bir ayrıntı gibi görünse de aslında gelin ve damatları temsil eden önemli bir ayrıntı. İyi bir düğün pastası modeli, iyi bir süsleme ve iyi bir işçilikle pastanız düğününüzü unutulmaz yapar.

Bir önceki yazımız olan Farklı Alyans Modelleri başlıklı makalemizde farklı alyans modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.