Drapeli gelinlik modelleri kat detayları bulunan gelinlikler olarak bilinirler. Drapeli gelinlik modelleri çok kilolu olan kızlarımız için mucize gibi sayılmaktadır. Fazlalıkların kapatılmasında kat detaylı oldukça büyük rol oynamaktadır. Bel kısmında bulunan kat detaylı aynı zamanda etek kısmında olan kat detayları da ihtişamlı görünüş sergileyecektir. Katları ayrılan bölgelerde kullanılan işlemeler sizi harika bir gelin yapacaktır. Drapeli gelinlikler arasında seçim yaparken bel kısmının üzerinize oturmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bedeninize oturmayan gelinlik modelleri kat kısmında gevşeklik sağlayıp kötü görünmesine yol açabilir. Bu modelleri fit olan gelinlerimiz de tercih edebilirler. Özellikle vücudu saran katlar şık ve zarif görünecektir. Zarif görünmek isteyen gelin adaylarımız ilk tercihleri arasında bu modeller yer almaktadır. Son zamanlarda kabarık kumaşlar gelinlik üzerinde kullanılmaya başlanıp drape adını almıştır.

Drapeli gelinlik modelleri özellikle geçen kızlarımızın çok tercih ettiği modellerdir. Bu sezonda ise çok göz dolduran modeller görmek mümkün olacak. Bu modellerde en çok dikkat çeken ise çok taş detayının bulunması aynı zamanda senenin dantel modelleri ile süslenip farklı tarza bürünmesidir. Ayrıca bu gelinlik modelleri çok farklı vücut hileleri denemek isteyen kızlarımız tarafından da tercih edilmektedir. Örnek olarak çok zayıf görülen bölgelerde kat kat olan yerler dolgunluk sağlar iken, çok kilolu kızlarımız da ise göz yanılması yaratarak daha düzgün görünmesine yardımcı olur. Özellikle küçük göğüslü hanımlarımız tercih ettiği bu modeller tam bir göz yanılması görevi üstlenmektedir.

Tüm gelinlik modelleri kusursuz uyum sağlarken bu drape modelleri abartı ve göz doldurmayı seven bayanlarımızın hem hoşuna gidecek hem de tercihinde olacaktır. Bu gelinlik modellerinin bir diğer özelliği ise çok rahat olmalarıdır. Bir geceliğine de olsa korse ile sıkışıp daralmayan rahatça hoplayıp zıplamak isteyen kızlarımızın seveceği yumuşak kumaşlardan tasarlanmışlardır. Özgürce dans edebileceğiniz hareket edeceğiniz drape gelinlik modelleri 2016’da da çok konuşulacağa benziyor.

Dantel ve süslemeler ile farklı tasarımlar sergileyen tasarımcılarımız bu drape gelinlik modellerini her bayanımızın tercih sırasına almalarına önermektedir. Drapenin tanımı yapmamız gerekirse kat kat dikilmiş olan kumaşlara verilen isimdir. Elbiselerinde drape model tercih eden bayanlarımızın çoğu düğünlerinde de tercihlerini drape gelinlik modelinden yana kullanarak şık olmak isterler. Eğer düğününüzde sade gelinlik giymek istemiyorsanız taşlar ile süslenmiş drape gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Tün gelinliklere ayrı bir hava katan drape aynı zamanda hayali ile büyüdüğünüz gelinliklerin tasarımında yardımcı oluyor.

Bir önceki yazımız olan 2016 Uzun Kollu Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 kollu gelinlik modelleri ve kollu gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.