2016-deniz-kizi-gelinlik-modelleri-19Denizkızı gelinlik modelleri şık ve zarif olmak isteyen kızlarımız tercihidir. Fiziğine güvenen ve tüm dikkatleri üzerine çekmek isteyen gelin adaylarımız genellikle bu tür modelleri tercih etmektedirler. Özellikle de ortalamanın üzerinde olan gelin adaylarımızın bu tip denizkızı gelinlik modellerini tercih etmeleri bizimde önerimizdir. Bu tip balık modelleri süs ve ihtişam konusunda da ön planda yer almaktadır. Dantel işlemelerinden taş işlemelerine kadar bu tür gelinlik modelleri çok iyi taşımaktadır. Sade gelinlik isteyen kızlarımız da aynı zamanda bu tür modelleri tercih edebilirler. Bu balık türü modeller her ne kadar sade tercihinde bulunulsa da tüm dikkatleri üzerine çekecek kadar şıktırlar.

Denizkızı modellerinde tercih edilen yaka türleri de birbirinden oldukça fazla farklılık göstermektedir. Eğer omuzlarınıza güveniyorsanız v yaka bir gelinlik tercihinizde bulundurarak iddianızı korumaya devam edebilirsiniz. Fakat daha zarif bir görünüm sergilemek istiyorsanız tek omuz yaka ya da transparan yakadan yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Balık tipi gelinlik modeli tercih etmeniz asaletinizi hem bir kat daha arttıracak hem de güzelliğinizi tamamlayacaktır. Aslında 4 farklı gelinlik çeşidi vardır. Lakin yaratmış oldukça varyasyonlar ile farklılık ve çeşitlilik ön plana çıkarırlar. Fakat iş gelinliği diktirmeye ya da satın almaya gelince rehber olacak olan göz ardı edilmeyecek bazı kurallar meydana gelmektedir. Bunlardan biri de vücut tipidir.

DENİZ KIZI MODELİ SİZİ SARACAK

Vücut tipinizin farkında olmanız sizin daha iyi ve keyifli alışveriş geçirmenizi sağlayacaktır. Denizkızı gelinlik modellerinde ise dize kadar vücudu saran ve gerisinin kabarık biçimde aşağıya doğru inmesi ile bu ismi alır. Bu gelinlik modeli vücut hatlarını oldukça fazla ortaya çıkarır. Eğer denizkızı gelinlik modelinden tercih edecekseniz vücut tipinizin bu gelinliği kaldıracağını bilmeniz gerekmektedir. Eğer vücudunuz büyük beden ise en başından bu modeli aklınızdan çıkarmanız gerekmektedir. Eğer bu modeli seçerseniz vücudunuz hatları hoş olmayan bir şekilde ortaya çıkacaktır. Armut vücut tipi yani göğüs ve kalça bölgesi dar olan bayanlarımız için çok uygun bir seçimdir bu model.

Ayrıca muz tipi vücut içinde vücut hatlarını kıvrım kıvrım ortaya çıkarması için doğru karardır. Kum saati vücut içinde uygundur lakin kesimlerine çok dikkat edilmesi gerekir yoksa ortadan sıkıştırılmış gibi bir manzara ortaya çıkaracaktır. Eğer vücudunuz elma vücut tipi ise yani göğüs kısmınız alt bölüme nazaran daha büyükse bu modelden kaçınmanız gerekmektedir. Ayrıca büyük beden giyinenlerde bu modelden kaçınmalıdır aksi takdirde güzel görünüm yerine hoş olmayan görünüm ortaya çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Drapeli Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 drapeli gelinlik modelleri ve drapeli gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.