dar-gelinlik-modelleri-12Gelinlikler, tüm genç kızların hayallerini ve rüyalarını süsleyen elbiselerdir. O gün gelip çattığında ise, hayallerinde var olan gelinliği giymek için heyecanlı bir alışveriş dönemi başlar. İşte bu alışveriş o kadar önem taşır ki, gelin ve damat için en özel ve en güzel gün olan bu günü asla unutmayacaklarını göz önünde bulundurarak, alışverişlerini tamamlamaları gerekir. Hem gelin hem damat koşuşturmalı bir sürece başlarlar böylelikle. Hatta bu serüvene, ailelerde katılır. Düğün günü gelesiye kadar da alınacaklar hiç bitmez.

Hep bir eksiklik hep unutulan bir şey olur mutlaka. Bu alışverişlerin en önemlisi ise, gelin için gelinlik alışverişidir. O gün içerisinde bütün gözler gelinin üzerinde olacağını düşünerek, bu özel günün önemini göz önünde bulundurarak tercih etmek en doğru olandır. Yıllar sonra, düğün fotoğraflarına bakıldığında pişmanlıkla değil o gün geçirdiğiniz güzel anıları hatırlamalısınız. Ve o günün güzelliğini, yaşadıklarınızı en özel ve güzel anı olarak kalmasını sağlamalısınız.

Gelinlik modelleri, birçok farklı modellerde bulunması sebebiyle kafanız biraz karışabilir. Bu doğal bir durumdur. Çünkü herkese hitap eden modeller, üreticiler tarafından tasarlanmakta ve gelin adaylarına sunulmaktadır. Aslında gelinlik seçiminin zor olması koyulacak olan bazı kriterlerle kolaylaşmaktadır. İlk öncelikle nasıl bir gelinlik hayal ettiğinizi düşünerek ilk adımı atabilirsiniz. Daha sonrasında vücudunuza, yüz şeklinize, vücut hatlarınıza, düğün yerine ve nasıl bir tema oluşturduğunuza bağlı olarak seçiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fit Görünmek İçin Dar Gelinlik Tercih Ediliyor

Gelinlikler arasında oldukça farklı e çeşit çeşit modeller bulunduğunu herkes çeşitli mağaza vitrinlerinde, internet sitelerinden ve çeşitli dergilerden bilmektedir. Bu modeller arasında bulunan dar gelinlikler ise, oldukça fit ve orantılı bir vücuda sahip gelin adayları için oldukça ideal bir modeldir. Hem vücut hatların güzelliğini gösterir hem de dar gelinlik modelleri herkesin kullanabileceği bir gelinlik olmadığı için farklı bir görünüm sağlamış olur.

Dar gelinlik modellerinde, gelinlerin rahat etmesi için daha çok balık modeli denilen bir dikim tarzı uygulanır. Özellikle dizden yukarısı veya dizden aşağı kısımlardan yere kadar bir bolluk oluşturulur. Böylelikle hem rahat bir kullanım sağlanıp yürüme rahatlığı oluşturulur. Geçtiğimiz yılların en çok kullanılan ve sevilen modeli olan bu gelinlikler 2016 sene içinde oldukça tercih edileceğe benziyor. Farklı tasarımlar ve farklı fikirlerin oluştuğu bu modeller özellikle düğün hazırlığında olan gelin adayları için bir de güzel bir vücuda sahipse eğer, ideal bir görüntü oluşturacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kasnaklı Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 kasnaklı gelinlik modelleri ve kasnaklı gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.