2016-damat-ayakkabisi-modelleri-13Düğün tarihlerinin yavaş yavaş yaklaşması ile birlikte birçok damat adayı damatlık seçimlerini tamamlamaya ve bunun beraberinde damatlığın bütünlüğünü bozmadan doğru bir damat ayakkabısı tercihi yapmaya çalışmaktadır. En az damatlık seçimi kadar damatlık ayakkabısı seçimi de bir hayli zor ve yorucudur. Damat adaylarının düğün günü boyunca kendilerini her zaman iyi hissedeceği ve rahat olacağı bir ayakkabı seçmesi ayakkabı seçiminde en önemli koşul olmalıdır. Bunun yanı sıra damatlığı ile oldukça şık bir görünüm yaratacak bir ayakkabı olması da oldukça önemli bir noktadır. Bu yılki 2016 damat ayakkabısı modelleri de birçok damat adayının beğenisine sunulmuş ve oldukça olumlu dönütler alınmıştır.

Sivri burun damat ayakkabıları

Her zaman dikkat çekici ve abartılı bir görünüm yaratmak isteyen damat adaylarının yıllardır değişmeyen tercihi olan sivri burun damat ayakkabıları özellikle sivri burun damat gömlekleri ile oldukça uyumlu ve sert bir görünüm yaratmaktadır. Ayakkabınız ile sadece şık bir görünüm yaratmakla kalmayıp aynı zamanda kişiliğinizi ve tarzınızı da yansıtacağınız için doğru ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Bilhassa smokin damatlık modellerinde sivri burun damat ayakkabı modelleri rahatlıkla tercih edebilir ve şık bir görünüm yaratabilirsiniz. Daha parlak ve abartılı bir model arıyorsanız ise sivri burun rugan ayakkabılar da yine tercihleriniz doğrultusunda uygun bir ayakkabı seçimi olacaktır.

Yuvarlak burun damat ayakkabıları

Eğer daha sade ve modern bir görünüm yaratmak ve abartıdan uzak durmak istiyorsanız yuvarlak burun ayakkabılar sizin için en doğru tercihler arasında yer alacaktır. Klasik damatlık modelleri ve slim fit damatlıklar ile oldukça şık ve hoş bir görünüm yaratacak olan yuvarlak burun damat ayakkabısı modelleri ile istediğiniz görünüme rahatlıkla kavuşabileceksiniz. Siyah, lacivert, kahverengi, bordo gibi birçok renklerde kullanabileceğiniz yuvarlak burun ayakkabıları kemeriniz ile kombin ettiğiniz durumlarda da çok daha şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Eğer damatlığınızı yelekli bir model tercih ettiyseniz ve düğün boyunca yelek ile dolaşmayı düşünüyorsanız yuvarlak burun damat ayakkabıları sizin için daha doğru bir tercih olacaktır.

Bağcıklı damat ayakkabıları

Günlük hayatında her zaman spor bir giyime sahip olan ve düğün gününde de bu görünümünü bozmak istemeyen damat adayları için bağcıklı damat ayakkabıları oldukça iyi bir tercihtir. İster rugan isterseniz de mat olarak tercih edebileceğiniz bu damat ayakkabılarında istediğiniz görünümü yaratmak çok daha kolay olacaktır. Genellikle yuvarlak burun veya köşeli burun ayakkabılar bağcıklı ayakkabı modellerinde çok daha şık bir görünüm yaratmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kına Gecesinde Damat Ne Giymeli? başlıklı makalemizde kına gecesi damatlık ve kına gecesinde damat ne giyer hakkında bilgiler verilmektedir.