boydan-gelinlik-modelleriGelin olmak isteyen ve gelin olmak için tarihi kesinleşen gelin adayları için heyecanlı ve bir o kadar güzel günler, tatlı telaşlar kapıda. Evin eşyası, davetiyeler, perdeler, balayı hazırlıkları gibi birçok hazırlıklar sırasında en önemli alışveriş ise, gelinlik seçme alışverişidir. Gelinliği seçerken, en dikkat edilmesi gereken nokta size en uygun gelinliği bulmanızdır. Eğer hazır gelinlikler arasında kendinize en uygun olanı, yakışanı ve içinize sineni bulamıyorsanız, hayal ettiğiniz gelinliği diktirebilirsiniz. Böylelikle hem hayalinizdeki gelinliğe ulaşmış olursunuz hem de hiç kimsenin gelinliğine benzemeyen tamamen özgün bir model ile en özel gününüze ulaşmış olursunuz.

Gelinlik modelleri, farklı tarzlarda olmasına rağmen, boydan gelinliklerden bir türlü vazgeçilememektedir. Kısa gelinlikler daha çok o tarza yakın olan kişiler tarafından tercih edilirken aynı zamanda nikâhını önceden gerçekleştirilen kişiler de kısa gelinlik tercihinde bulunmaktadır. Boydan olan gelinlikler hatta bazen daha fazla kuyruklu olan modeller oldukça sevilmektedir. Boydan gelinlik modelleri, her kesime ve her kitleye hitap eden bir gelinliktir. Oldukça farklı dikimlerin ve tarzın yansıtıldığı boydan gelinlikler için kişinin vücut yapısına ve yüz hatlarına uygun olarak seçimi gerçekleştirilir. Kayık yaka, askısız veya straplez modeller, yarım kollu, kalın askılı modellerin yanı sıra sırt dekoltesi bulunan, tamamen işlemeli, dantelli veya incili olarak farklı işlemeler mevcuttur.

Boydan Gelinlikler Bu Yılın Trendleri Arasında!

Boydan gelinlikler her zaman için daha güzel, şık ve günün anlam ve önemine hitap eden modellerden olmaktadır. Bu yüzden de oldukça farklı alternatiflerin bulunmasının yanı sıra, kombinleyeceğiniz gelin çiçeği, gelin ayakkabısı, gelin tacı da bir o kadar özenle seçilmesi gerekmektedir. Hatta tüm bu eşyaların yanı sıra, düğünde yapacağınız saç modeliniz ve makyajınız da oldukça profesyonel ve işini iyi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Tüm bunlar gelinliğin tamamlayıcısı görevini üstlenmektedir.

Boydan gelinlik modellerinde dikkat edilmesi gereken en önemli detay ise, gelin duvağıdır. Gelinin yüz şekline, saçına, makyajına uygun olarak ayarlanabileceği gibi gelinliğe göre de seçimde bulunulması gerekmektedir. Boydan olan gelinliklerinde her biri aynı uzunlukta olmamaktadır. Gelinliğin uzunluğu, kuyruğunun olup olmaması gelin duvağının seçiminde oldukça büyük bir etkene sahiptir.

Hatta şunu da belirtmek gerekir ki,  gelinliğin üzerinize oturması ve size, bedeninize uygun olması da şıklığınızı tamamlayan bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücudunuzu sarmayan, özellikle bel ve kol bölgelerinden bir bolluk oluşması şıklığınıza gölge düşüren detaylar arasındadır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Kısa Kollu Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 kısa kollu gelinlik modelleri ve kısa kollu gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.